Як правильно вибрати матрац для ліжка? Покрокова інструкція!

Як правильно вибрати матрац для ліжка? Покрокова інструкція!
Ви купили нову ліжко і тепер шукаєте для неї матрац? Напевно, у вас вже «очі розбігаються» від різноманіття варіантів! Як зробити вибір, з чого почати?
Насамперед, потрібно визначитися – матрац будемо шукати ортопедичний, для здорового сну, корисний для спини! Згодні? Тим більше, що стоять вони все одно стільки ж, скільки деякі моделі матраців звичайних.
Отже, як правильно вибрати матрац для ліжка? Ми підготували для Вас покрокову інструкцію. Сподіваємося, вона Вам допоможе!
Крок №1
Визначаємося, який матрац купити, пружинний або безпружинний
Умовно всі ортопедичні матраци можна розділити на ті, що мають у своїй основі пружинний блок, і ті, що обходяться без нього. В чому різниця?
Матраци з пружинами створюють легкий ефект невагомості або пружного батута. Вони точково підтримують все ваше тіло, повторюючи його контури. Такі моделі, як правило, високі ;
Матраци без пружин більш щільні, в них більше наповнювача. Часто вони тонше і нижче, деякі моделі підходять навіть для дивана.
Чим же відрізняються пружинні і безпружинні моделі?
Пружинні моделі
Більшою популярністю користуються матраци з пружинами, саме вони витримують великі навантаження і володіють максимальною довговічністю. Всі пружинні блоки поділяються на два типи: і блоку незалежних пружин «Боннель».
- блок залежних пружин «Боннель»;
Являє собою блок з жорстко скріплених між собою 5-виткових пружин з сталевого дроту. Міцність цього пружинного блоку перевірена десятками років, він зносостійкий і міцний. Підійде для людей середньої комплекції, не рекомендований пар з великою різницею в вазі. Матраци з блоком «Боннель» відрізняються також демократичною ціною.
Каталог ортопедичних матраців на залежних пружинах Bonnel
- блок незалежних пружин
В такому блоці кожна пружинка працює автономно, при цьому сусідні пружини знаходяться в повній нерухомості. Спеціальні чохли ізолюють пружинки один від одного, дозволяючи матрацу забезпечувати точкову підтримку хребта. Ці моделі ислючают «ефект гамака», а тому підходить навіть для людей з солідною вагою і для пар з великою різницею в вазі.
Ортопедичність матраца і максимальне навантаження на одне спальне місце безпосередньо залежать від кількості пружин на один квадратний метр.
Каталог ортопедичних матраців на незалежних пружинах Pocket Spring
Безпружинні моделі
Багато хто вважає, що матраци без пружин менш довговічні, але ця думка помилкова. Безпружинні моделі не поступаються пружинним ні в зносостійкості, ні в ортопедичності. Для виробництва безпружинних моделей використовуються високоякісні сучасні наповнювачі різної жорсткості, як з натуральних, так і штучних матеріалів. Розповімо докладніше про найбільш популярних серед них.
Натуральний латекс — виготовлений із соку каучукових дерев. Визнаний одним з найбільш комфортних наповнювачів. Володіє помірною м'якістю, комфортний і зручний, дарує приємне відчуття «утопания». При цьому забезпечує якісну підтримку вашого тіла, не дозволяючи «провалюватися» під матрац.
Каталог матраців з наповненням з натурального латексу
Кокосова койра — натуральний наповнювач, виготовлений з кокосового волокна, яке для міцності опрацьовано латексом. Є жорстким наповнювачем, найкращі матраци для новонароджених виготовлені саме з кокосової койри. Володіє максимальною ортопедічність, добре пропускає повітря, матеріал міцний і довговічний.
Штучний латекс — за своїми якостями схожий з натуральним. Також довговічний і досить комфортний. Має середню жорсткість, в порівнянні з натуральним латексом, штучний трохи більш жорсткий і щільний. Відрізняється демократичною ціною і не викликає алергічних реакцій.
Меморикс — м'який наповнювач нового покоління, унікальність його в тому, що він володіє ефектом «пам'яті». Під дією тепла й ваги сплячого меморикс «запам'ятовує» форму вашого тіла і точності підлаштовується під неї. Ви відчуваєте легке відчуття «невагомості», отримуючи максимальне розслаблення.
ППУ — популярний недорогий наповнювач, що володіє хорошою пружністю і забезпечує якісну підтримку хребта. Не викликає алергії, зносостійкий і міцний.
Eco Foam — еластична піна підвищеної щільності, сучасний аналог ППУ. Матеріал міцний і довговічний, зберігає анатомічно правильне положення тіла під час сну.
Холлофайбер і струттофайбер — матеріали середньої жорсткості. Володіють особливою щільністю, один від одного відрізняються способом укладання волокон: вертикальним та горизонтальним. Міцні і недорогі, а тому вельми популярні наповнювачі для матраців.
Бикокос — складається з натуральної кокосової койри і струттофайбера. Більш дешевий аналог кокосової койри, не такий жорсткий і щільний порівняно з нею. Розрахований на високі навантаження, добре пропускає повітря і не накопичує пил.
Самими комфортними серед безпружинних моделей є матраци з комбінованим наповненням з матеріалів різної жорсткості. Наприклад, середнім шаром матраца може бути плита з кокосової койри, яка забезпечить необхідну жорсткість і ортопедічность моделі. А верхній шар може бути виготовлений з комфортного натурального латексу або м'якої піни меморі.
Каталог безпружинних ортопедичних матраців
Крок №2
Вибираємо правильний розмір
Якщо ви вже визначились з типом матраца і його наповненням, то залишилося тільки правильно визначити розмір вашого матраца. Розмір матраца завжди збігається з розміром вашого спального місця. Вимірювати його варто по внутрішньому периметру ліжка: довжина ліжка від задньої спинки до узголів'я і ширина ліжка між бічними деталями — це і є довжина і ширина вашого спального місця.
Більшою популярністю серед покупців користуються матраци з шириною 160 см, також все частіше вони обирають «королівські» розміри ліжка — 180 см і 2 м в ширину. Стандартною довжиною є 190 см або 2 м. Висоту матраца варто також визначати згідно з габаритами вашого ліжка. Середня висота пружинної моделі — від 18 до 24 см, безпружинного матраца — 15-18 див.
Якщо розміри вашого спального місця далекі від стандартних, то ми без проблем виготовимо матрац за вашим індивідуальним розміром.
Каталог матраців, шириною 70 см
Каталог матраців, шириною 80 см
Каталог матраців, шириною 90 см
Каталог матраців, шириною 120 см
Каталог матраців, шириною 140 см
Каталог матраців, шириною 160 см
Каталог матраців, шириною 180 см
Крок №3
Який матрац вибрати: двосторонній або односторонній
Односторонні матраци — це частіше всього моделі преміум сегменту, серед них часто зустрічаються високі матраци іноземних виробників. Вони ідеально підходять для спальних систем і низьких ліжок.
Матраци двосторонні більш практичні. Перевертаючи матрац час від часу, ви продовжуєте термін його служби, не дозволяючи йому злежуватися і проминаться. Крім того, двосторонній матрац може мати різну жорсткість сторін. Якщо ви не можете визначити ідеальну для вас жорсткість матраца або бажаєте час від часу міняти її, то двосторонні моделі стануть найкращим варіантом.
Серед двосторонніх матраців особливою популярністю користуються моделі «зима-літо», які забезпечують оптимальний мікроклімат вашого спального місця протягом усього року. В таких матрацах «зимова» сторона зазвичай містить в собі натуральну вовну, а «річна» оснащена дихаючим бавовняним чохлом.
Крок №4
Визначаємося з висотою і жорсткістю
Два важливих параметри, які допоможуть вам вибрати ортопедичний матрац для ліжка – це висота і жорсткість.
Висота може починатися від 2-3 сантиметрів і доходити до 50 сантиметрів.
Самі тонкі моделі, звичайно, не мають пружинного блоку. Вони добре підходять для диванів і невеликих ліжок, наприклад, дитячих. Ще вони зручні тим, що при бажанні їх можна згорнути в рулон;
Товсті моделі подобаються шанувальникам високих, солідних ліжок. У деяких моделях може уміщатися навіть не 1, а цілих 3 пружинних блоку, які підсилюють ортопедичний ефект;
Класичні варіанти – матраци висотою 18-22 см з одним пружинним блоком і 1-2 шарами наповнювача з обох сторін.
Жорсткість може бути високою, середньою і низькою – як на пружинних, так і на безпружинних моделях.
Жорсткі матраци, як правило, заповнені твердим кокосовим волокном і краще всього підходять для здорового сну;
Матраци середньої жорсткості – універсальний варіант, який подобається всім;
М'які матраци менш корисні для спини, зате по відчуттях нагадують м'яку і пружну перину, відрізняються підвищеним комфортом і дарують найсолодші сни.
Крок №5
Вибираємо наповнювачі
Наповнювачі – це спеціальні матеріали, розташовані між пружинним блоком (якщо він є) і чохлом матраца. Саме від них залежить жорсткість матраца і його ціна.
Матеріали для «начинки» матраца можна поділити на натуральні і штучні – більш доступні їх аналоги.
Натуральні:
- волокно кокосового горіха;
- натуральний латекс.
Так, натуральні наповнювачі більш якісні і екологічно чисті, краще пропускають повітря, довше залишаються сухими, чистими і свіжими, створюють здоровий мікроклімат в спальні.
Штучні:
- пінополіуретан та матеріали на його основі;
- холлофайбер;
- термовойлок;
- штучний латекс;
- меморикс.
Однак і штучні наповнювачі зараз роблять «на рівні». Майже всі з них на 100% гіпоалергенні, теж добре вентилюються, не накопичують пил і вологу.
Також наповнювачі можна розділити за рівнем жорсткості.
Класичні поєднання наповнювачів:
- латекс + кокос (середня, класична жорсткість);
- штучний латекс + кокосова койра (середня жорсткість).
Тверді наповнювачі:
- кокос;
- холлофайбер.
М'які наповнювачі:
- натуральний латекс;
- штучний латекс;
- меморикс (з ефектом пам'яті).
Підіб'ємо підсумки
Тепер, коли ви знаєте, на що звертати увагу, вибрати ортопедичний матрац для ліжка має бути простіше! Так, однозначної відповіді на питання, який матрац краще, немає. Кожен вибирає найбільш зручний варіант для себе.
В нашому інтернет магазині Color.in.ua широкий вибір кращих ортопедичних матраців за найнижчими цінами. Доставка в будь-який населений пункт України за фіксованою ціною - 250-350 грн., або безкоштовно (для акційних матраців).
Бажаємо Вам зробити правильний вибір!
- Какой матрас лучше выбрать: пружинный или беспружинный?Какой матрас лучше – пружинный или беспружинный? На самом деле этот вопрос не имеет однозначного ответа. Все зависит от того, для какой цели вам нужен матрас…Какой матрас лучше выбрать: пружинный или беспружинный?